این مطلب ۲۲۴ بار خوانده شده
بسیج عشایر لرستان/

اجرای طرح تحویل دستگاه ماهواره با مشارکت داوطلبانه عشایر لرستان+تصاویر

بسیج عشایر: طرح جمع آوری گیرنده های ماهواره (دجالواره) با مشارکت داوطلبانه مردم به همت شورای عالی و سران و معتمدین عشایر استان لرستان به اجرا درآمد.

"مراد خورشیدوند" فرمانده ناحیه بسیج عشایری لرستان در گفتگو با خبرنگار بسیج عشایر گفت: طرح جمع آوری گیرنده های ماهواره (دجالواره) با مشارکت داوطلبانه مردم به همت شورای عالی و سران و معتمدین عشایر استان لرستان در مناطق روستایی و عشایری به اجرا درآمد.

وی در رابطه با طرح جمع آوری داوطلبانه ماهواره در مناطق روستایی و عشایری استان لرستان، با اشاره به اینکه به دلیل نبود سیگنال‌های دیجیتال، بعضی از مردم به‌ناچار از دستگاه‌های ماهواره استفاده می‌کردند،اظهار داشت: بعد از راه‌اندازی شبکه‌های دیجیتال در بعضی از این منطقه جلسات متعددی از سوی شورای عالی و سران و معتمدین عشایر و حوزه‌های مقاومت برای اقشار مختلف مردم در ارتباط با آثار مخرب ماهواره و مضرات آن برگزار شد.

خورشیدوند افزود: در این طرح با هدف بالا بردن سطح رسانه ای خانواده ها و اطلاع رسانی در زمینه آسیب های ماهواره، این نهاد مهم اجتماعی را ترغیب به جمع آوری می کنیم تا کم کم بساط دجال واره از اجتماع برچیده شود.

وی در ادامه تصریح کرد: طرح جمع آوری ماهواره با هدف نجات خانواده از چنگال دجالواره و مقابله با تهاجم فرهنگی اجرا می شود.

فرمانده ناحیه بسیج عشایری لرستان تصریح کرد: با وجود اینکه این مسئله هنوز به صورت فراگیر رسانه ای نشده است، با اطلاع رسانی مناسب در زمینه آسیب های ماهواره استقبال بسیار خوبی از سوی خانواده ها برای جایگزینی ماهواره شده است.

وی عنوان کرد: با آگاه‌سازی مردم، افراد به صورت خودجوش دستگاه ماهواره خود را تحویل داده و به جای آن یک دستگاه دیجیتال دریافت کردند که توسط آن به راحتی می‌توانند از شبکه‌های صدا و سیما استفاده کنند.

جانشین مجمع عالی عشایر لرستان خاطرنشان کرد: در بخش‌ها و مناطق عشایری و روستایی که پوشش شبکه دیجیتال و دسترسی به شبکه‌های صدا و سیما وجود ندارد، مسئولان مربوطه و سازمان صدا و سیما باید تدابیر لازم را برای رفع این مشکل انجام دهند تا تمام مردم استان از این امکان لازم برخوردار شوند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات